مقدمه

برای قوام پارچه، افزایش استحکام و ضخامت انواع پارچه از انواع لایی می توان بهره جست. در این بین پارچه های بافته یا نبافته که با چسب های پلی اتیلن یا پلی آمید به عنوان لایی چسب در بازار معرفی شده اند، می توانند به راحتی و حتی با یک اتو معمولی به پارچه چسبیده و باعث افزایش قوام پارچه شما شوند.
در مجموعه یزد لایی به عنوان اولین هایپر نبافته در دنیا مجموعه کاملی از لایی چسب ها موجود می باشد.

نرخ نامه

لایی چسب کاغذی (لایی چسب با پارچه نبافته):

در این مجموعه، حدود ۲۰ مدل لایی چسب کاغذی در دو رنگ سفید و مشکی با چسب های پلی اتیلن و پلی آمید موجود است که در صنعت پوشاک، ترمه و دیگر صنایع نساجی کاربرد فراوان دارد.
عرض طاقه دراین مورد طبق سفارش تا ۱۶۰ میلیمتر می تواند افزایش یابد.

لایی چسب پارچه ای:

در مجموعه یزد لایی لایی چسب پارچه ای درجه یک در عرض های ۱۰۳، ۱۱۰ و ۱۲۰ سانتی متری موجود می باشد.
این نوع لایی چسب در صنعت ترمه و پوشاک کاربرد فراوان دارد.

لایی حریر:

لایی ها به دو دسته چسبی و غیر چسبی تقسیم می شوند. بیشتر لایی های موجود در بازار چسبی هستند، ولی برای هر نوع پارچه ای نمی توان از لایی های چسبی استفاده کرد.
لایی های غیرچسبی به پارچه دوخته می شوند. این نوع لایی ها برای پارچه های بسیار نازک با تراکم بافتی کم، پارچه هایی که تحمل گرما را ندارند و پارچه های گران قیمت مثل ابریشم طبیعی به کار می روند.
موارد استفاده لایی حریر نازک:
بیشتر برای ظریف دوزی لباس زنانه،
بلوز رسمی مردانه،
مانتو،
جیب،
جلیقه.

این نوع لایی، علاوه بر سفید و مشکی دارای رنگ بندی های متنوع هستند که با توجه به رنگ پارچه می توان رنگ مناسب آن را انتخاب کرد. لازم به ذکر است که هنگام خرید، عرض پارچه مورد نظر خود را مد نظر داشته باشید، زیرا عرض انواع رنگی این نوع لایی، ۱۲۰ سانتیمتر است. اما نوع سفید و مشکی لایی حریر، دارای عرض های ۱۲۰ و ۱۵۰ سانتیمتر است.

لایی پرشین:

این لایی در بازار، خرازی ها و تولیدی های پوشاک شهرت خوبی دارد. لایی پرشین باید قبل از استفاده آب کشیده شود. این عمل به خاطر خالص شدن لایی بعد از آبرفت انجام می شود. رنگبندی لایی پرشین بیشتر سفید و مشکی است که اخیرا رنگ های دیگر آن نیز به بازار آمده است.
موارد استفاده:
– بهترین انتخاب برای تولید انواع کت و پالتو

لایی فرانسه:

لایی فرانسه دو نوع دارد که با نام های نرم و آهاردار شناخته می شوند. لایی کاغذی فرانسه در بازار خرازی و پارچه دارای شهرت بیشتری است.
موارد استفاده:
الف) نوع محکم تر آن یعنی آهاردار برای:
یقه،
جای دکمه،
سر آستین و غیره.
ب) نوع نرم لایی فرانسه برای:
لباس هایی که ایستایی کمتری نیاز دارند.