03537300003 – 09135768461 – 09135838332

جستجو کردن

بررسی لایی چسب بی بافت

لایی چسب بی بافت

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-kl0jxyic’ id=” custom_class=” admin_preview_bg=”]

انواع پارچه به منظور بررسی تولید لایی چسب بی بافت

  • پارچه بافته شده از نوع تار و پود: در این حالت الیاف طبیعی یا مصنوعی به صورت نخ‌های عمودی و نخ‌های افقی توسط انواع  مختلف دستگاه ریسندگی با طرح ها و اشکال مختلف برهم تنیده و بافته می‌شود.‌
  • پارچه حلقوی: در این حالت نخ هایی که در فرم حلقوی شکل گرفته‌اند بر هم تنیده می‌شوند و بافت حلقوی با خاصیت انعطاف زیاد شکل می‌گیرد.
  • پارچه بی بافت: در این حالت الیاف طبیعی یا مصنوعی در طی مراحل مختلفی در کنار هم قرار گرفته می‌شود و سپس الیاف توسط شیوه‌های مختلف فیزیکی یا شیمیایی مثل حرارت بالا و فشار زیاد به یکدیگر متصل می شوند و پارچه را شکل می‌گیرد. این نوع پارچه در مصارف مختلفی اعم از تولید لوازم پزشکی، جراحی، در صنعت بهداشتی مثل تولید انواع نوار بهداشتی و برای تولید انواع لایی ها مثل لایی چسب بی بافت مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین روز به روز بر تنوع این نوع لایی چسب افزوده می‌شود.

کلیک کنید: تولید انواع بک شاپ و فروش با قیمت رقابتی

شکل پذیری، انعطاف و مقاومت

پارچه بافته نشده‌ای است که به منظور افزایش شکل پذیری، انعطاف، مقاومت و شکافته نشدن قسمت‌های خاصی از پارچه لباس،  متناسب با ضخامت و جنس پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنعت نساجی از انواع لایی‌های چسب دار یا بی چسب استفاده می‌شود. نوع رنگ، جنس لایی، مقاومت و ضخامت و انعطاف لایی باید متناسب با جنس و استحکام و رنگ پارچه باشد. بنابراین خرید لایی چسب بی بافت در میان افراد بسیار رایج شده است.

انواع لایی چسب بی بافت

انواع لایی چسب

  • لایی چسب بافت دار: مثل لایی حریر، لایی زنجان، لایی نمدی
  • لایی کاغذی: نوعی لایی چسب است که برای پارچه هایی با ضخامت و استحکام خیلی کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • لایی تایوان: نوعی لایی چسب بی بافت یک طرفه است که میزان ضخامت، استحکام و مقاومت آن نسبی بوده و در پارچه‌هایی با ضخامت متوسط برای کار‌های تزیینی و دوخت کمر شلوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • لایی لنگان: نوعی لایی چسب یک طرفه  است که از نظر ضخامت و استحکام نسبت به لایی تایوان بهتر است و در پارچه‌های نرم و لطیف برای جلوگیری از بی شکل شدن پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • لایی چسب زانفیکس: نوعی لایی چسب است که هر دوطرف آن  آغشته به چسب بوده و برای وصل کردن دو تکه پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلیک کنید: خرید حوله یک بار مصرف

طرز  استفاده از لایی چسب

ابتدا سمتی از لایی چسب را که آغشته به چسب است در پشت پارچه قرار می دهیم و سپس  لایی چسب بر اثر فشار یا دمای اتو بدون بخار به پارچه می چسبد و سپس برای دوخت آستین، یقه و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارچه های لایی چسب بی بافت

 

سفارش انواع لایی چسب

در این مقاله درباره لایی چسب بی بافت توضیحاتی ارائه شد. در صورت نیاز به سفارش انواع پارچه‌های لایی چسب و اسپان باند با ما در ارتباط باشید. شرکت یزد لایی واقع در استان یکی از معتبرترین و متخصص‌ترین واحدهای صنعتی جهت توزیع و فراهم کردن بهترین نوع لایی چسب است.

مطالعه کنید: پارچه ملت بلون (Meltblown)

تماس با یزد لایی
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *