03537300003 – 09135768461 – 09135838332

جستجو کردن
یزد لایی

مقدمه

ماسک‌های یزد لایی در استانداردترین شکل ممکن تولید می‌گردند.
به طور مثال، در یزد لایی طبق دستورالعمل سازمان غذا و داروی کشور در مورد ماسک‌های سه لایه، تولید این نوع ماسک در مجموعه یزد لایی به دو صورت تولید می‌شوند: نوع اول تشکیل شده از دو لاسه اسپان و یک لایه ملت بلون است و در نوع دوم تشکیل شده از سه لایه پارچه کامپوزیت اسپان و ملت بلون (ssmms) است.

در دوران همه گیری ویروس کرونا، استفاده از ماسک‌های بهداشتی سه لایه محبوبیت زیادی پیدا کرد و همه افراد ناخوادگاه درگیر موقعیتی شدند که نیاز به استفاده از ماسک‌های با کیفیت داشتند.

ماسک از انسان در برابر ویروس و آلاینده‌های محیطی محافظت کرده و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش می‌دهد. هر ماسک تنفسی دارای ویژگی‌های مختلفی است که بر قیمت آن اثر می‌گذارند.

کلیک کنید: کاربردهای اسپانلس در صنعت

لیست قیمت اردیبهشت ۱۴۰۳ محصولات یزدلایی

کلیک کنید.

کاربرد ماسک‌های سه لایه

ماسک‌های سه لایه کاربرد زیادی داشته و توسط مردم عادی در سطح جامعه و توسط کادر پزشکی استفاده می‌‌شود. عمده کاربرد ماسک سه لایه عبارت است از:

  • جلوگیری از انتقال بیماری‌های ویروسی
  • آزمایشگاه
  • اتاق جراحی بیمارستان
  • دندان پزشکی
  • انواع مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

انواع ماسک

همانطور که اشاره شد، ماسک‌های تنفسی در چندین مدل مختلف تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها برای اهداف خاصی به کار برده می‌شوند.

ماسک تنفسی

پرکاربردترین نوع ماسک، ماسک تنفسی است که همه ما با آن آشنایی داریم. این ماسک خطر ورود آلودگی‌ها به داخل بدن را کاهش داده و به حفظ سلامت جامعه کمک می‌کند. اگر روزی از خواب بیدار شده و متوجه شدید که امروز هوای شهرتان آلوده است، با استفاده از ماسک تنفسی می‌توانید مانع از ورود هوای آلوده به سیستم تنفسی خود شوید.

این ماسک‌ها نمی‌توانند صد در صد تضمین کنند که هیچ آلودگی وارد بدن نخواهد شد، بلکه فقط می‌تواند خطر آن را تا حد زیادی کاهش بدهند.

ماسک پزشکی

پزشکان و پرستاران برای فعالیت در مراکز درمانی، از ماسک‌های پزشکی استفاده می‌کنند که معمولا یک بار مصرف بوده و بعد از عمل دور ریخته می‌شوند. از آنجایی که امکان رد و بدل شدن باکتری و ویروس وجود دارند، با استفاده از ماسک پزشکی می‌توان خطر آن را کم کرد.

کلیک کنید: کاربرد ملت بلون در صنایع مختلف

ماسک فیلتر دار

یکی از انواع ماسک تنفسی، ماسک فیلتر دار است که در برابر آلودگی‌ها مقاومت بیشتری نشان می‌دهد. سوپاپ قرار گرفته بر روی ماسک، هوا را فیلتر کرده و اجازه ورود به بدن فرد را می‌دهد. این ماسک تا ۸ ساعت قابل استفاده هستند و پس از آن بهتر است از یک ماسک جدید استفاده کنید.

ماسک پارچه‌ای

نوع دیگری از ماسک‌ها تولید می‌شوند که با نام ماسک‌‌های پارچه‌ای شناخته می‌شوند. در دوران کرونا توصیه می‌شد به جای استفاده از ماسک پارچه‌ای، از ماسک‌های تنفسی ساده استفاده شود.

برای اثر بخشی بهتر، باید اطمینان حاصل کنید که ماسک پارچه‌ای خریداری شده دارای یک لایه داخلی جاذب، یک لایه میانی از جنس پلی پروپیلن و لایه بیرونی پلی استر باشد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند به خوبی از بدن در برابر ویروس‌ها محافظت کند. در صورت استفاده از ماسک پارچه‌ای، لازم است هر روز آن را با آب گرم و صابون بشویید تا آلودگی‌های روی ماسک از بین بروند.

علاوه بر آن باید مراقب باشید که در محیط بیرون به ماسک خود دست نزده و مطمئن شوید که هیچ پارگی بر روی ماسک ایجاد نشده است.

نکات مهم در مورد استفاده از ماسک

ماسک‌ها قابل شست و شو نیستند

برخی افراد ماسک را شسته و دوباره استفاده می‌کنند، این کار به هیچ عنوان بهداشتی نیست. عمر مفید ماسک یک روزه بوده و پس از یک روز باید آن را با یک ماسک جدید جایگزین کنید. در واقع خیس شدن ماسک باعث ایجاد تغییراتی در بافت آن‌ها خواهد شد، در نتیجه امکان ورود ویروس یا میکروب به داخل بدن را افزایش می‌دهند.

  • ماسک خود را در اماکن عمومی رها نکنید

به هیچ عنوان ماسکی که استفاده کردید را در گوشه‌ای از خیابان یا شهر رها نکنید زیرا می‌تواند افراد دیگر را درگیر بیماری ویروسی کند.

  • از ماسک دیگران استفاده نکنید

با این تصور که فرد مقابل سالم است و تنها چند دقیقه از ان ماسک استفاده کرده، خود را گول نزنید. به هیچ عنوان نباید از ماسک افراد دیگر استفاده کنید.

کلیک کنید: تنها تولید کننده پاکت جارو برقی در ایران

کاتالوگ ماسک

مدل‌های مختلف ماسک‌های یزد لایی

 
عملکرد ماسک های یزدلایی در برابر ویروس:


طبق اعلام رسمی سایت اداره تجهیزات پزشکی کل کشور تنها ماسک های سه لایه پزشکی، ماسک FFP1 و ماسک N95 توان مقابله با ویروس را دارند.
طبق این اعلام، ماسک های سه لایه بالاترین میزان حفاظت را در برابر ویروس داشته و تا ۹۵ درصد در برابر ویروس می تواند مقاومت داشته باشد. همچنین این نوع ماسک در برابر باکتری، گرد و غبار و ریز ذرات تا ۸۰ درصد، از انسان محافظت می¬نماید.
 

 

بسته بندی:

در مجموعه یزدلایی بسته به سلیقه مشتری دو نوع بسته بندی صورت می گیرد:

مدل اول: در این نوع به صورت وکیوم و کارتن های ۱۰۰ تایی و ۵۰۰ تایی می باشد.

مدل دوم: در این نوع، بسته بندی به صورت کارتن های بهداشتی ۵۰ تایی صورت میگیرد.
البته جهت حمل و نقل آسان تر این کارتن ها داخل کارتن های مادر جای می گیرد.

میزان تصفیه ویروس انواع ماسک

میزان محافظت انواع ماسک‌ها