در این مطلب، قصد داریم که سری به دنیای نساجی بزنیم و در مورد لایی چسب دیبا بیشتر صحبت کنیم. همچنین، فروشگاهی معتبر و با سابقه را به شما معرفی خواهیم کرد که انواع لایی چسب، ماسک و لوازم مورد نیاز جهت مصارف بهداشتی را ارائه میکند. برای بیان بهتر، لازم است که مختصری در مورد چیستی لایی چسب بگوییم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انواع لایی چسب و کاربرد آن

به طور کلی، از لایی چسب و همینطور لایی چسب دیبا که نوعی پارچه هستند، برای بهبود شکل و شمایل لباس و افزایش استحکام آن استفاده می‌شود. در واقع، لایی چسب ها با توجه به جنس و ساختاری که دارند، به روش های مختلفی به پارچه میچسبند و باعث ضخامت و مقاومت بیشتر آن می‌شوند. برخی از انواع آنها عبارت است از:

_ لایی چسب فرانسه: این نوع از لایی، در دو شکل نرم و آهاردار به بازار عرضه می‌شود. لایه چسب های آهاردار، به دلیل پودر و موادی که در زمان تولید به آنها زده اند، دارای جنس خشک تر و ایستایی بیشتری هستند. معمولاً، از نوع نرم آن برای جای دکمه و نوع آهاردار آن برای یقه مانتو، سجاف و… استفاده می شود.

_ لایی چسب پرشیا: رنگ های مختلفی دارد که رنگ سفید و مشکی آن رایج تر است. نکته مهم در زمان استفاده از این نوع لایی چسب، این است که قبل از استفاده، حتماً آن را آبکشی کنید. با انجام این کار آبرفت لایی اتفاق افتاده است و متراژ مفید باقی میماند. از لحاظ ضخامت هم، در دو نوع گرم پایین و گرم بالا به بازار عرضه شده است.

_ لایی چسب ژرسه: نام دیگر آن حریر است و از پرمصرف ترین لایی چسب ها می باشد. این مورد از لایی چسب ، دارای خاصیت کششی خوبی است و در صورت نیاز می توان در سر تا سر پارچه از آن استفاده نمود. توجه کنید که نوعی از لایی چسب به نام لاتکس می باشد که در تجارت به نام همین لایی حریر شهرت دارد.

_ لایی چسب زانفیکس: ویژگی منحصر به فرد این لایی چسب، این است که دو طرف آن دارای چسب می باشد. اخیراً شکل جدیدی از این نوع لایی چسب به بازار عرضه شده که به شکل پودری و در ظرفهای پمادی قرار دارند.

_ لایی چسب کاغذی: تنها لایی چسبی است که آبرفت ندارد. با وجود این ویژگی، اصلاً آن را در معرض بخار اتو قرار ندهید. اتو های خشک و اتو های کالور، برای کار با لایی چسب کاغذی مناسب تر هستند. معمولاً، برای پارچه هایی مانند کتان، کج راه و… استفاده می شود و عرض آن ۹۰ سانتی متر است.

لایی چسب دیبا

لایی چسب دیبا

کاربرد لایی چسب دیبا در پزشکی

در واقع، لایی چسب دیبا یکی از انواع نمونه های رایج است که معمولاً به شکل لایی کاغذی موجود می باشد. استفاده از آن، در تولید لباس های بهداشتی و پزشکی رایج می باشد. قطعاً، این روزها لایی چسب دیبا را بر روی صورت افراد زیادی دیده آید؟! چرا که یکی از موارد رایج استفاده از این لایی چسب، برای تولید ماسک بهداشتی می باشد. از آنجا که این لایی، از نوع کاغذی است و آبرفت ندارد، گزینه خوبی جهت استفاده در لباس های پزشکی و لوازم بهداشتی میباشد.

خرید لایی چسب دیبا

تا اینجا، سعی شد که خلاصه‌ای از لایی چسب و همینطور برخی از کاربرد آنها بیان شود. به احتمال زیاد در این باور بودید که لایی چسب ها فقط در حیطه خیاطی و پوشاک معمولی کاربرد دارند. ولی اکنون متوجه شدید که استفاده از لایی چسب دیبا در تولید لوازم بهداشتی از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار است. همانطور که میدانید، در تولید پوشاک بهداشتی علی رغم کیفیت، رعایت بهداشت نیز دارای اهمیت ویژه ای می باشد. بنابراین، توصیه می کنیم که برای خرید لایی چسب دیبا حتماً به فروشگاه های معتبر مراجعه فرمایید. پیشنهاد ما، بازرگانی یزد لایی می باشد. این مجموعه، اولین فروشگاه نبافته دنیا میباشد که در استان یزد واقع شده است. در این فروشگاه، طیف وسیعی از محصولات متنوع از جمله: اسپان باند، الیاف پرکن، ترموفیوز و… ارائه می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید پس از مشاهده محصولات دیگر این بازرگانی، سفارشات خودتان را ثبت نمایید. کارشناسان با تجربه و متعهد مجموعه یزد لایی، در بخش “ارتباط با ما” آماده ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم به شما همراهان گرامی هستند.

تماس با یزد لایی

[کل: ۲ میانگین: ۵]