03537300003 – 09135768461 – 09135838332

جستجو کردن

ویسکوز چیست؟ + کاربرد و مزایای آن

ویسکوز چیست؟

ویسکوز چیست؟  این پرسش بسیاری از کاربرانی است که قصد دارند اطلاعات بیشتری در مورد این پارچه خاص به دست بیاورند. به طور کلی باید بیان کرد که ویسکوز یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین پارچه‌های موجود در بازار به شمار می‌آید که به دلیل داشتن خواص بی‌نظیر توانسته است نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

این پارچه به دلیل داشتن همین خواص از بین سایرپارچه‌های قابل خریداری به محوبیت بیشتری دست یافته است. شاید برایتان جالب باشد اگر بانید منشأ اصلی ساخت این پارچه شامل الیاف طبیعی است و به همین دلیل می‌توان آن را یک پارچه طبیعی دانست. با ما همراه باشید تا شما عزیزان را بیشتر با این پارچه بی‌نظیر آشنا کنیم.

مطالعه کنید: ملت بلون چیست؟

ویسکوز چیست؟

تاریخچه ویسکوز

در اولین بخش از پاسخ به این پرسش که ویسکوز چیست باید به بررسی کلی تاریخچه ساخت ویسکوز در جهان بپردازیم. همواره شناخت تاریخچه یک محصول خاص به ما کمک خواهد کرد تا درک بهتری از آن داشته باشیم و بتوانیم به شکل مناسب‌تری آن را درک کنیم.

بر اساس اطلاعات موجود، برای نخستین بار در سال ۱۸۹۲ میلادی یک پتنت یا اجازه اختراع در مورد پارچه ویسکوزه ثبت کرد. در واقع از تولید این محصول بیش از صد سال می‌گذارد و در همین صد سال نیز توانسته است به جایگاه بسیار مناسبی در جهان دست پیدا کند. پس از مشخص شدن خواص بی‌نظیر این پارچه در همان سال‌های ابتدایی، کاربران اقبال بسیار خوبی به آن نشان دادند و خیلی سریع شاهد بهره‌گیری از ویسکوز در حوزه‌های مختلف بودیم.

شایان ذکر است که در ابتدا شرکت تولیدکننده این پارچه قصد فروش آن را نداشت، اما وقتی که استقبال بسیار بالای مردم نسبت به خریدای این پارچه را مشاهده کرد، تصمیم گرفت که این محصول را به یک محصول تجاری تبدیل کند.

این محصولات در جهانی که اکثر الیاف به طور تمام و کمال از طبیعت گرفته می‌شدند کمی عجیب بودند. در هر صورت بهره‌گیری از این الیاف به حدی افزایش یافت که امروزه شاهده استفاده از الیاف ویسکوز در حوزه‌های مختلفی هستیم. همان‌طور که گفته شد، باید به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه الیاف ویسکوز تماماً طبیعی نیستند، اما می‌توان گفت که دارای یک سری پایه‌های طبیعی هستند.

اگرچه مخترعان بسیار زیادی در زمینه تولید این الیاف سعی و تلاش خود را به کار گرفتند، اما نمی‌توان تنها نام یک شخص را به عنوان مخترع الیاف ویسکوز در جهان معرفی کرد. در هر صورت باید بیان نمود که امروزه الیاف ویسکوز نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا می‌کنند و این نقش در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

کلیک کنید: سفارش ساک دستی تبلیغاتی

مهم‌ترین کاربردهای الیاف ویسکوز

به راستی کاربردهای ویسکوز چیست؟ این مورد نیز یکی دیگر از مهم‌ترین پرسش‌هایی به شمار می‌آید که هر روز شاهد آن هستیم. به طور کلی باید گفت که امروزه الیاف ویسکوز نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند و به همین دلیل توانسته‌‌اند به یک جز کاملاً‌ اساسی در زندگی ما تبدیل شوند.

از جمله مهم‌ترین کاربردهای مربوط به این الیاف باید به مواردی همچون تولید ملحفه و رومیزی اشاره کنیم. این دو مورد از اصلی‌ترین موارد استفاده پارچه ویسکوز به شمار می‌آیند که از گذشته تا کنون در مورد آن‌ها بحث شده است. از الیاف ویسکوز می‌توان در موارد دیگری همچون تولید زیر پوش و لباس مردانه نیز استفاده کرد.

یکی از بهترین رو‌ش‌های گسترش این محصولات، ترکیب کردن آن‌ها با سایر الیاف‌ها است. در واقع اگر بتوانید الیاف ویسکوز را با سایر الیاف محبوب همچون پنبه و پشم ترکیب کنید، به یک الیاف بی‌نظیر دست خواهید یافت که می‌توان از آن در حوزه‌های مختلفی نهایت بهره‌ را برد. به عنوان مثال امروزه با کمک ترکیب کردن ویسکوز و پشم پارچه‌های تریکو و حتی پارچه‌های مخصوص لباس زیر زنانه و مردانه ساخته می‌شوند. این مورد خود موجب شده است تا الیاف ویسکوز حتی بیش از پیش محبوبیت پیدا کنند.

زیرا دیگر نیاز نیست که کل لباس زیر ساخته شده تماماً از پشم یا پنبه باشد. شایان ذکر است که الیاف ویسکوز به منظور ساخت کالاهای مختلف بهداشتی و همچنین پارچه مخصوص پانسمان نیز کمک گرفته می‌شود. با توجه به موارد فوق، الیاف ویسکوز دارای کاربردهای مختلفی هستند که واقعاً‌ نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. این پارچه‌های بی‌نظیر با داشتن بهترین نوع طراحی یک انتخاب عالی برای اکثریت کاربران به شمار می‌‌آیند و می‌توان از آن‌ها در حوزه‌های مختلفی به راحتی استفاده کرد. با خریداری پارچه‌های ویسکوز شما نیز می‌‌توانید از مزایای این محصول نهایت استفاده را ببرید.

انواع مختلف ویسکوز

شاید بپرسید که انواع مختلف ویسکوز چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که اگرچه امروزه انواع مختلفی از این محصول به فروش می‌رسد، اما به طور کلی می‌توان آن‌ها را در چهار گروه مختلف دسته‌بندی کرد. با شناخت این دسته‌بندی می‌توانید درک بهتری از محصولات مذکور به دست بیاورید و بتوانید یک گزینه متناسب با نیازهای خود را خریداری کنید.

این چهار مدل مختلف عبارت‌اند از: مدل لاکرا، مدل مودال، مدل ریون و مدل لیوسل. هر یک از این موارد دارای ویژگی‌های خاصی هستند که موجب می‌شود آن‌ها نسبت به سایر گزینه‌ها متفاوت باشند. در ادامه بیشتر به این محصولات اشاره می‌کنیم تا بتوانید درک بهتری از این موضوع به دست بیاورید.

پارچه‌های لاکرا

اولین و مهم‌ترین مورد از پارچه‌های ویکسوز، پارچه لاکرا نام دارد. مهم‌ترین ویژگی پارچه‌های لاکرا را می‌توان قابلیت کشسانی بسیار مناسب آن‌ها دانست. شایان ذکر است که برخی از افراد این پارچه را جزو پارچه‌های ویسکوز نمی‌دانند، اما در هر صورت به دلیل وجود قابلیت کشسانی فوق می‌توان آن را در این دسته قرار داد.

این میزان کشسانی بالا برای یک پارچه واقعاً بی‌نظیر محسوب می‌شود. به عنوان مثال، شما می‌توانید اندازه کلی یک پارچه که به صورت صد در صدی از لاکرا ساخته شده است را تا پنج برابر گسترش دهید، بدون اینکه پارچه مذکور خراب شود و یا الیاف آن از هم جدا شوند.

با توجه به موارد فوق باید بیان کرد که این پارچه یکی از مقاوم‌ترین پارچه‌های موجود در زمینه گسترش اندازه محسوب می‌شود و به همین دلیل بسیاری از کاربران می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند. این پارچه ویسکوز جایگاه مناسبی در بین تولیدکنندگان محصولات بهداشتی دارد و بیشترین میزان مصرف آن نیز در همین حوزه است.

خرید حوله یکبار مصرف | کلیک کنید و سفارش دهید.

پارچه مودال

یکی دیگر از انواع پارچه ویسکوز که باید به‌ آن اشاره کنیم، پارچه مودال نام دارد. پارچه‌های مودال از جمله پارچه‌هایی به شمار می‌آیند که به منظور ساخت آن‌ها باید ویکسوز را با سایر الیاف ترکیب کرد. از همین سوی به آن‌‌ها پارچه‌های ویسکوز ترکیبی نیز گفته می‌شود. حال شاید بپرسید که ترکیب این نوع ویسکوز چیست؟ باید بگوییم که در این محصول علاوه بر ویسکوز از پنبه نیز کمک گرفته خواهد شد تا پارچه نهایی قابلیت مصرف بیشتری داشته باشد.

از پارچه مودال به منظور ساخت لباس زیر و حوله استفاده می‌شود، البته می‌‌توان از این پارچه به منظور ساخت لباس خواب نیز کمک گرفت. مهم‌ترین ویژگی مربوط به پارچه مودال را می‌توان مقاومت بسیار مناسب این محصول در زمان خیس شدن دانست. در واقع اگر بخواهیم به یکی از مهم‌ترین ویژ‌گی‌های پارچه مودال اشاره کنیم، قطعاً باید نامی از این موضوع ببریم. پارچه‌های ویسکوز مودال به همین دلیل یک گزینه عالی جهت ساخت دستمال‌های یکبار مصرف هستند. امروزه پارچه‌های مودال در کشور خودمان نیز به فروش می‌رسند و کاربران می‌توانند بر اساس نیاز خود نسبت به خریداری آن‌‌ها اقدام کنند.

ویسکوز چیست؟

پارچه‌های ریون

اکنون این پرسش به میان می‌آید که پارچه ریون ویسکوز چیست؟ در پاسخ به این پرسش رایج باید بگوییم که پارچه‌های ریون یک نوع پارچه مودال هستند که ترکیب آن‌ها دچار تغییر شده است. این تغییر به منظور افزایش مقاومت کلی آن‌ها صورت می‌گیرد. امروزه برخی از پارچه‌های ریون استحکامی دوبرابر پارچه‌های مودال دارند که خود یک عدد شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

با توجه به این میزان مقاومت بسیار بالا می‌‌توان از محصولات مذکور در مواردی همچون ساخت لاستیک نیز استفاده کرد. شایان ذکر است که این محصولات دارای موارد گوناگون بهره‌برداری در حوزه نساجی هستند و به همین دلیل اکثر کاربران به آن‌ها علاقه‌مند هستند.

کلیک کنید: خرید پاکت جارو برقی یک بار مصرف

پارچه‌های ویسکوز لیوسل

یکی از جذاب‌ترین پارچه‌های موجود در بازار، پارچه‌ ویسکوز ویوسل نام دارد. اما این نوع پارچه ویسکوز چیست؟ پارچه ویسکوز لیوسل یک مدل خاص از پارچه‌های ریون به شمار می‌آید که بیشترین میزان کاربرد آن در زمینه تولید موارد همچون لباس‌های مختلف است. باید به این نکته اشاره کنیم که لیوسل از نظر شکل و ظاهر به محصولاتی همچون ریون شباهت بسیار بالایی دارد.

اگر می‌پرسید که مهم‌ترین ویژگی مربوط به ویسکوز لیوسل چیست باید بگوییم که این ماده می‌تواند در برابر چروکیدگی و چروک شدن مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان دهند. علاوه بر این، برخلاف سایر الیاف ویسکوز،‌ این محصول بسیار جذاب را می‌توان به راحتی هرچه‌تمام‌تر رنگ کرد.

روش مراقبت از البسه ویسکوزی

بیابید به این پرسش بپردازیم که بهترین روش نگهداری الیاف ویسکوز چیست؟ در پاسخ به این پرسش می‌‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد. مهم‌ترین امر در این زمینه، شسشوی آن‌ها در دمای مناسب است. توجه داشته باشید که جهت خشک کردن این محصولات نیز نباید آن‌ها را به طور مستقیم در مقابل آفتاب قرار بدهید.

اگر دچار تعریق شده‌اید سریعاً‌ لباس ویسکوز خود را بشویید زیرا باقی ماندن عرق می‌تواند موجب از بین رفتن حالت اصلی آن شود. علاوه بر این، به منظور گرفتن رطوبت این البسه به هیچ وجه آن‌ها را نپیچانید. لباس‌های ویسکوز را وقتی که به مقداری مرطوب هستند اتو کنید.

کلیک کنید: انواع کاربردها و خرید لایی چسب

تماس با یزد لایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *